Ece Üner

Haber Spikeri

Ece Üner; 1981 / Istanbul dogumlu. Koç Lisesi ve ardindan Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransizca dil egitimi ve Brüksel’de Avrupa Birligi konusunda egitim aldi. DIALOG Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi. 2013 yilinda ABD’de Edward R. Murrow Leadership Programini tamamladi.

Irak Savasi sirasinda NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yapti. 2002’den 2006 Ocak ayina kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarinda yogunlasti. Türkiye ve çok sayida yabanci ülkenin cumhurbaskanlari, baskanlari ve basbakanlari da dahil birçok üst düzey devlet adamiyla özel röportajlar yapti.

2006 yilinda CNN TÜRK Spor Departmani’nda görev alan Ece Üner, 2007 yili Mart ayindan, 2009 Agustos ayina kadar Cnn Türk’te Yeni Gün adli programi hazirlayip sundu. 2009 Agustos ayindan itibaren Haber Türk Televizyonunda Ana Haber, Aksam Raporu  ve Oldugu Gibi programini hazirlayip sundu. 2014 Ocak ayindan beri Show Tv Ana Haber’i sunuyor ayrica yine Haber Türk televizyonunda Enine Boyuna programinin editörlügünü ve moderatörlügünü 9 sene boyunca üstlendi.

12 yil boyunca atletizmle ugrasan Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde Istanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadir.

Ece Üner çok iyi derecede Ingilizce, Fransizca ve Ispanyolca biliyor. Ayrica Medya Ekonomisi, Dünya Medyasi, Medya Tarihi ve Küresel Iletisim üzerine yazilari ve tezleri bulunmaktadir.