Bahar Eris

Bahar Eris

MomTalks’in fikir annesi olan Dr. Bahar Eris, çocuklarda üstün zeka ve yetenek egitimi üzerine odaklanmis bir akademisyen ve yazardir. Bogaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmistir.

1998-2004 yillarinda, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde ögrenim görmüstür. Üstün yetenek egitimi alaninda masterini tamamladiktan sonra, ayni okuldan doktorasini almistir. 6 yillik egitimi süresince, Teachers College’da ögretmenlik yapmistir.

Eris, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yil boyunca (2004-2014) Bogaziçi Üniversitesi Egitim Fakültesi’nde “üstün yetenek egitimi” konusunda dersler vermistir. 2015-2017 yillarinda Bahçesehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Egitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmistir.

Alfa Yayinlari’ndan çikan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (12. baski), Anne Beynim Aç (8. baski), Gölgedeki Yildizlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (3. baski), Çocuklar Nasil Basarir? (22. baski) (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarinin yazaridir. Ayni zamanda 22 yildir profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadir.

“Her çocuk en iyi egitimi hak eder” düsüncesini savunan Eris, her çocugun içinde kesfedilmeye deger biricik yetenekler olduguna inanmaktadir.

www.bahareris.com
www.instagram.com/dr.bahareris

Kitaplari:
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, 2015, Alfa Yayinlari (12. Baski).
Anne Beynim Aç, Alfa Yayinlari (8. Baski)
Gölgedeki Yildizlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (3. baski)
Çocuklar Nasil Basarir? Alfa Yayinlari (Mümin Sekman ile birlikte) (22. Baski)
Katkida Bulundugu Kitaplar:
Basari Bilimi, Mümin Sekman (konsept danismani). (Alfa Yayinlari, 2016, 10. Baski).
Hayat Bilgesi 2, Mümin Sekman (konsept danismani). (Alfa Yayinlari, 2015).