Azra Kohen

Yazar

Azra Kohen, motivasyon ve bireysel potansiyel konulara bilimsel verilerle odaklanmis, pozitif psikoloji ekolünden gelen bir psikolog, yazar ve arastirmacidir.

Evrenin matematigine inanan Azra Kohen, tesadüflere inanmaz. Dünyadaki en büyük problemin ne egitim ne issizlik ne de parasizlik olmadigini bilir. Ona göre en büyük problem annelerdir. Çocuklarina kimlik bilinci yüklemeyerek bireysellige erken yasta uyanmalarini engelleyen anneler yüzünden, dünyanin bugün bu karmasada oldugunu düsünür. Yalnizca bir bireyin bile dogru davranarak dünyayi degistirebilecegine ve hakiki insan olmak için her an evrimlesebildigimize inanir.

Azra Kohen’in en çok satan kitaplari; Fi (2015), Çi (2016), Pi (2017) üçlemesi halen longseller olarak listelerdeki yerini korumaktadir. Fi, Çi, Pi üçlemesi 1.8 milyondan fazla, Fi, Çi, Pi’den sonra yazdigi Aeden (2018) ise yayinlandigi tarihten itibaren 380 binden fazla, Gör Beni (2019) ise 240 binin üzerinde satis rakamlarina ulasmistir.

Üçleme, Türkiye’de en yüksek bütçeye sahip bir TV dizisi niteliginde ve yayinlanmasindan bu yana 175 milyon kez izlendi. Çesitli Türk medyalarindan ödüller kazandi.

Azra, Netflix ve diger Amerikan sirketlerinden Aeden adli kitabinin Ingilizce olarak yayimlanmasi için teklifler almaktadir.