fbpx

Zeynep İşman

KÖŞE YAZARI- EBEVEYN KOÇU

1981 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim lisans, İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji yüksek lisans mezunu. Gazetecilikle başladığı çalışma hayatında, uzun yıllar medya ve iletişim sektöründe hem özel hem kamu kurumlarında iletişim uzmanı olarak çalıştı. Çocuklarla ve eğitimle ilgili belli başlı STK’lar ve derneklerde iletişim koordinatörlüğü ve proje yöneticiliği yaptı.
2013 yılında anne olduktan sonra, kendiyle çalışma yolculuğu başladı. ICF onaylı profesyonel koçluk ve ebeveyn koçluğu eğitimlerini tamamladı. Thomas Gordon Academy’nin lisanslı Etkili Anne Baba Eğitimcisi oldu. Oyun terapisi, mindfulness, bağlanma, 0-6 yaş dönemi ebeveynlik, çocuk gelişiminde sağlıklı cinsellik, etkili iletişim gibi pek çok eğitimi tamamladı. 7 yıl önce “Birlikte Büyüyoruz” markasını kurdu. Sosyal medyada ve milliyet.com.tr’de başladığı yazılarına, Milliyet Gazetesi Pazar ekinde Birlikte Büyüyoruz köşesi ile devam ediyor. Aynı zamanda Birlikte Büyüyoruz Buluşmaları ile kurumlarda, okullarda ve sosyal medyada ebeveynler ile buluşuyor. 7 yıldır ortağı olduğu Momtalks adlı Türkiye’nin ilk ebeveyn-uzman zirvesini gerçekleştiriyor.
Bir kitap yazma hazırlığında. Öğrenmeye, gelişmeye ve öğrendiklerini paylaşmaya türlü yollarla devam etmek istiyor. İnsanı anlamaya çalışmak, en büyük hobisi…