Şirin Yelmen Oktar

Şirin Yelmen Oktar

KURUMSAL KOÇ / YAZAR

İş’te de varım, ben anneyim diyen kadınların sesi, kendini çalışan annelerin iş yaşam dengelerini sağlamaya adamış, kurumsal koçluk ve yazarlığı bir arada götüren Deniz ve Derin’in annesidir.

Türkiye’nin ilk kurumsal koçları arasında yer almaktadır. 4000 saati aşkın koçluk deneyimi vardır. Türkiye’nin en çok kadın yönetici çalıştıran şirketi Lc Waikiki’de yönetici koçluğu yapmaktadır. 2009 yılından beri üst düzey yöneticilere yönelik bireysel koçluklar yapmakta, seminerler düzenlemektedir. Ulusal gazetelerde, dergilerde ve online web sitelerinde kadınlara yönelik yazılar yazmaktadır. 280 eşlenikli kadınla 3,5 yıl süren çalışmanın ardından 11.12.2017 tarihinde “Çalışan Annenin Yaşam Dengesi” kitabı yayınladı. İlk kitabının gelirini, OGAD’a (Otizm Güçlü Aile Derneği) bağışladı. Çalışan Annenin Yaşam Dengesi kitabı, 26.12.2018 tarihinde Gürcü diline çevrilerek, global dünyada yerini aldı. 2020 Ocak ayın ’da Forbes Women’a röportaj verdi.

Aralık 2019’da da çalışan annelerin yaşamdaki hayatta kalma kılavuzu olarak nitelendirdiği, koçluk felsefesiyle zenginleştirdiği ikinci kitabı “Kendimi Özledimi” çıkarttı. Kitabın gelirini, her sorunun başlangıç noktasının eğitim olduğu gerçeğinden hareketle, Türk Eğitim Derneği “10.000 meşale kız çocukları bursu fonuna” bağışladı.