fbpx

Serkan Özübek

YAZAR

Ailem 60 yıl kadar önce Karadeniz’den İstanbul’a göç etmiş. 3 abimle birlikte, ben de İstanbul doğumluyum. 20 Kasım 1974 tarihinde dünyaya gelmişim.
İlk ve ortaokulu devlette, liseyi Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Sonrasında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği lisans eğitimimi tamamladım. Ardından yine aynı üniversitede ve aynı bölümde yüksek lisans yaptım. Yüksek lisans eğitimi esnasında çalışmaya başladım. Askerlik süresi harici, 1997 yılından beri özel şirketlerde çalışıyorum.
2016 yılında, evlat edinme için başvurumu yaptım. Aynı yıl devlet korumasındaki çocuklar için çalışan KALBEN Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev almaya başladım. 2021 yılından itibaren genel üye olarak görevime devam ediyorum. 2017 yılında, bekar erkek olarak evlat edinme başvurusu onaylanan ilk kişi oldum. 2018 Aralık ayında oğluma kavuştum. Baba-oğul olarak hayatımıza mutlu bir şekilde devam ediyoruz.
Instagram’da “kalptenbaba” hesabımla ve www.kalptenbaba.com blog sayfamla, sosyal sorumluluk adına evlat edinme ile ilgili farkındalık yaratmak ve insanlara cesaret vermek adına içerik üretiyorum.