Bahar Eriş

YAZAR & EĞİTİMCİ

MomTalks’ın fikir annesi olan Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir.

1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterını tamamladıktan sonra, ayn ı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.

Erisş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üstün yetenek eğitimi konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üüstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (12. baskı), Anne Beynim Aç (8. baskı), Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (3. baskı), Çocuklar Nasıl Başarır? (22. baskı) (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarının yazarıdır. Aynı zamanda 22 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.

Her çocuk en iyi eğitimi hak eder düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

www.bahareris.com
www.instagram.com/dr.bahareris

Kitapları:
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, 2015, Alfa Yayınları (12. Baskı).
Anne Beynim Aç, Alfa Yayınları (8. Baskı)
Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (3. Baskı)
Çocuklar Nasil Başarır? Alfa Yayınları (Mümin Sekman ile birlikte) (22. Baskı)
Katkıda Bulunduğu Kitaplar:
Başarı Bilimi, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2016, 10. Baskı).
Hayat Bilgesi 2, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2015).