Azra Kohen

ÇİFTÇİ

Azra Kohen, motivasyon ve bireysel potansiyel konulara bilimsel verilerle odaklanmış, pozitif psikoloji ekolünden gelen bir psikolog, yazar ve araştırmacıdır.

Evrenin matematiğine inanan Azra Kohen, tesadüflere inanmaz. Dünyadaki en büyük problemin ne eğitim ne işsizlik ne de parasızlık olmadığını bilir. Ona göre en büyük problem annelerdir. Çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelleyen anneler yüzünden, dünyanın bugün bu karmaşada olduğunu düşünür. Yalnızca bir bireyin bile doğru davranarak dünyayı değiştirebileceğine ve hakiki insan olmak için her an evrimleşebildiğimize inanır.

Azra Kohen’in en çok satan kitapları; Fi (2015), Çi (2016), Pi (2017) üçlemesi halen longseller olarak listelerdeki yerini korumaktadır. Fi, Çi, Pi üçlemesi 1.8 milyondan fazla, Fi, Çi, Pi’den sonra yazdığı Aeden (2018) ise yayınlandığı tarihten itibaren 380 binden fazla, Gör Beni (2019) ise 240 binin üzerinde satış rakamlarına ulaşmıştır.

Üçleme, Türkiye’de en yüksek bütçeye sahip bir TV dizisi niteliğinde ve yayınlanmasından bu yana 175 milyon kez izlendi. Çeşitli Türk medyalarından ödüller kazandı.
Azra, Netflix ve diğer Amerikan şirketlerinden Aeden adlı kitabının İngilizce olarak yayımlanması için teklifler almaktadır.