fbpx
about iamge

MOM TALKS NEDİR?

Gelecek Anneden Başlar!

Momtalks, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı uzman ve ebeveyn buluşma platformudur.

2017’den bu yana ebeveynlerle buluşmayı sürdüren MomTalks’un amacı, ebeveynlerin geleceği şekillendirmedeki rolü ve eğitimdeki kritik önemi konusunda farkındalığı artırmaktır.

Bugüne kadar Doğan Cüceloğlu, Yankı Yazgan, Şermin Yaşar, Özgür Bolat, Nil Karaibrahimgil, Azra Kohen, Doğa Rutkay Kamal, Judith Malika Liberman, Sinan Canan, Nihan Kaya, Mümin Sekman, Esra Akkaya, Deniz Bayramoğlu, Ümmiye Koçak ve başka pek çok değerli ismin konuşmacı olarak yer aldığı MomTalks, 2020’den bu yana online ortamda varlığını sürdürmektedir. Bu şekilde etkinliğin kapsamı genişlemiş, dünyanın farklı ülkelerinden alanlarında fark yaratan yabancı uzmanları Türkiye’den ve farklı coğrafyalardan ebeveynler ve eğitimcilerle buluşturmak mümkün olmuştur.

Ülkemizde ve dünyada annelerin çocuk yetiştirmede birincil rolü üstlenen taraf olmaya devam ettiği bir gerçektir. Dolayısıyla, sorumlulukların adil dağıldığı, kadın ve erkeğin dengeli bir biçimde yükü bölüştüğü, ebeveynliğin tamamen annenin omuzlarında olmadığı bir dünyaya ulaşma ideali, yine öncelikle annelerin bilinçlendirilmesinden başlar. Kadının ve annenin eğitimi, bir memleket meselesidir.