Ece Üner

Haber Spikeri

Ece Üner; 1981 / İstanbul doğumlu. Koç Lisesi ve ardından Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi ve Brüksel’de Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. DİALOG Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi. 2013 yılında ABD’de Edward R. Murrow Leadership Programını tamamladı.

Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yaptı. 2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştı. Türkiye ve çok sayıda yabancı ülkenin cumhurbaşkanları, başkanları ve başbakanları da dahil birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar yaptı.

2006 yılında CNN TÜRK Spor Departmanı’nda görev alan Ece Üner, 2007 yılı Mart ayından, 2009 Ağustos ayına kadar Cnn Türk’te Yeni Gün adlı programı hazırlayıp sundu. 2009 Ağustos ayından itibaren Haber Türk Televizyonunda Ana Haber, Akşam Raporu  ve Oldugu Gibi programını hazırlayıp sundu. 2014 Ocak ayından beri Show Tv Ana Haber’i sunuyor ayrıca yine Haber Türk televizyonunda Enine Boyuna programının editörlüğünü ve moderatörlüğünü 9 sene boyunca üstlendi.

12 yıl boyunca atletizmle uğraşan Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır.

Ece Üner çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor. Ayrıca Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.