Aslıhan Onaran

Dr. Aslıhan Onaran

Attachment Parenting API Lideri

Doğal ebeveynlik ve farkındalık danışmanı, Attachment Parenting API Türkiye Platformu kurucusudur.

Dr. Aslıhan Onaran, dünyanın en önde gelen Doğal Ebeveynlik STK’sı olan “Attachment Parenting International” tarafından akredite Uluslararası Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting API Türkiye Platformu Kurucu-Lideridir.  

Doğal Ebeveynlik ve Farkındalık Danışmanı, İletişim ve Çift Dilli Eğitim uzmanıdır. Uzun yıllar Amerika’da önde gelen üniversitelerde öğretim üyesi ve sivil toplum lideri olarak bulunmuş ve bu sürede, şiddetsiz iletişim, pozitif disiplin ve bebek işaret dili konularına yönelmiş, Amerika’da alanında pekçok ilke liderlik etmiştir. ABD’de 15 yıl akademisyenliğin ardından, 2014 sonbaharında Türkiye’ye eşi ve oğulları (Berk & Can) ile geri dönmüş, ve bir ebeveyn & expat eğitim & danışmanlık oluşumu olan ZenWorld by Dr. Onaran, Farkındalık Akademisi’ni hayata geçirmiştir.

Amerika’da ve Türkiye’de önde gelen kurumlardan toplam 4 üniversite diploması olan Dr. Onaran’ın, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yabancı Dil Eğitimi lisans (1997) derecesinin ardından, ABD’deki Brown Üniversitesi’nde ‘Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları/İletişim/Kültürel Kuram/Amerikan Etüdleri’ alanlarında yükseklisans ve tam burslu doktora dereceleri bulunmaktadır.  Ek olarak, Harvard Üniversitesi ve UC Berkeley’den pozitif psikoloji alanınında sertifikaları, ABD’den yoga-meditasyon eğitmenliği sertifikası, Uluslararası Pearson Eğitmen Eğitmeni (“Master Trainer”) sertifikası ve pekçok uluslararası akademik yayını, konferans sunumları ile makaleleri bulunmaktadır.  Eğitmen Eğitmeni olarak, Boğaziçi Üniversitesi Annelik Okulu gibi önde gelen kurumların eğitmenlerine özel eğitimler vermektedir. Yayınları, halen ABD üniversitelerindeki derslerde okutulmaktadır.