MOMTALKS 2019 KONULARI VE KONUŞMACILAR BELLİ OLDU

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen MomTalks, alanında uzman kişiler ve anneleri 4 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Grand Pera’da biraraya getiriyor. Anneliğin eğitimdeki kritik önemi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan MomTalks, birbirinden önemli ve ilham veren hikayelere sahip isimleri ağırlayacak.

Türkiye’nin en kapsamlı anne-uzman buluşma platformu MomTalks, alanında uzman kişilerle anneleri biraraya getiriyor. ‘’Gelecek anneden başlar’’ sloganıyla üç yıldır düzenlenen MomTalks, annelerin geleceği şekillendirmedeki önemini akademik bir platforma taşıyor. ‘İlham Veren Anneler’, ‘Şefkatli Aile, Şefkatli Toplum’, ’21. Yüzyılda Çocuk Yetiştirmek’ ve ‘Hayal Kuran Anneler’ oturumlarıyla 11 değerli ismin [IÇ/İİ1] ağırlanacağı MomTalks, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Grand Pera’da kapılarını açacak.

Bu yıl Uğur Okulları’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinlik, MomTalks’un fikir annesi Dr. Bahar Eriş’in açılış konuşmasıyla başlayacak. Ardından 4 ayrı oturumla ilhaöm veren kadın hikayeleri, öz-şefkat ve şefkatli aile, günümüzde çocuk yetiştirmek ve hayal kurmanın önemi konularına değinilecek. Etkinlik alanında çocuklar için de çeşitli aktivitelerin olduğu MomTalks katılımcılarını bekliyor.

“Türkiye’nin farklı şehirlerine de geleceğiz”

MomTalks’un fikir annesi Dr. Bahar Eriş, “Gelişimin en hızlı olduğu hayalin ilk yıllarında, anne ne kadar bilinçliyse, çocuk da uzun vadede o kadar sağlıklı ve mutlu. Geleceği şekillendirmede aileler, özellikle de anneler çok önemli rol oynuyor. Anne eğitimi bir memleket meselesi. Bunu dert edinerek 3 yıl önce ‘gelecek anneden başlar’ sloganıyla yola çıktık. MomTalks’u ileride Türkiye’nin farklı şehirlerine de taşıyarak, dört koldan anneleri bilinçlendirmek temel vizyonumuz ve hayalimiz.” dedi.

Detaylı bilgi ve kayıt için www.momtalks.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tarih: 4 Mayıs 2019, Cumartesi

Saat: 10.00 – 17.30

Yer: GRAND PERA/  İstiklal Caddesi, Beyoğlu

Program:

10:00               Dr. Bahar Eriş- MomTalks Fikir Annesi


10:15               “İlham Veren Anneler” Oturumu

Doğa Rutkay Kamal

Tuluhan Tekelioğlu

Esra Akkaya

Moderatör: Ayşen Şahin Aksakal


11:30               “Şefkatli Aile, Şefkatli Toplum” Oturumu

Zeynep Selvili Çarmıklı

Hande Birsay (Hihieved)

Dr. Aslıhan Onaran


12:45               Öğle arası


14:00               “21. Yüzyılda Çocuk Yetiştirmek”

Deniz Bayramoğlu

Mümin Sekman

Prof. Mehmet Şakiroğlu


15:30               Kahve arası


16:00               “Hayal Kuran Anneler”

Akan Abdula

Judith Malika Lieberman